Inhalator dla dzieci to urządzenie, które przyda się do leczenia zapalenia oskrzeli, w czasie alergii, a chociażby zwyczajnego kataru lub kaszlu. Inhalacje są coraz częściej zalecane małym pacjentom przez lekarzy pediatrów – nic nadzwyczajnego, ponieważ są efektywnym urządzeniem w walce z chorobą. Inhalator (nebulizator) to urządzenie, do którego wlewamy optymalną ilość lekarstwa czy soli fizjologicznej i podajemy dziecku, żeby dokonywało inhalacji przez specjalistyczną maskę czy ustnik.

Inhalacje – w czym nam pomagają?

Dużą korzyścią nebulizacji jest zwiększenie działania leków i obniżenie ilości stosowanego leku. Te zabiegi może robić każdy w domu (najlepiej po konsultacji medycznej). Nebulizatory rozpylają środek pod wpływam sprężonego powietrza. Przeważnie stosuje się roztwór soli fizjologicznej zwanej popularnie solą fizjologiczną (NaCl). Sól fizjologiczna jest zupełnie obojętna dla tkanek oraz nie wywołuje podrażnień. Jest niezwykle pomocna podczas przeziębień i innych infekcji, ponieważ rozrzedza wydzielinę i ma właściwości antybakteryjne. W Polsce jest to niezwykle popularna forma walki z chorobami, zwłaszcza u dzieci.

Nebulizacja, czy inhalacja?

Znacie różnicę? W ogromnym uproszczeniu nebulizacja jest swego rodzaju formą inhalacji, w której nie jest niezbędna koordynacja oddechu z dostarczeniem preparatu, jak ma to miejsce w tradycyjnej inhalacji. Przykładem zwykłych inhalatorów dla dzieci są popularne, niewielkie urządzenia wykorzystywane przez astmatyków. Bardzo wielu ludzi używa zamiennie pojęć inhalacja oraz nebulizacja, ale generalnie rzecz biorąc sprowadzają się one do tego samego.

inhalatory dla dzieciInhalator dla dzieci: jaki wybrać?

Dobierając inhalatory dla dzieci warto zwrócić uwagi na parametry danego urządzenia. Dobrze, gdy inhalator dla dziecka działa intensywnie oraz dyskretnie. W zestawie z inhalatorem powinna znajdować się maska pediatryczna (określonych rozmiarów maska, dopasowana do kształtów twarzy niemowlęcia oraz małego dziecka) czy profesjonalny smoczek-ustnik dla najmniejszych. Dobra jest także torebka, w której można umieszczać inhalator oraz wszelkie inne dodatki. Przyda się ona również w podróży. Jeżeli planujesz zakup inhalatora, polecamy odwiedzić stronę https://www.zdrowiewmodzie.pl/50-inhalatory-dla-dzieci.

Moje dziecko nie lubi inhalacji? Co robić?!

Podstawowym oraz istotnym pytaniem, czy ma sens korzystanie przez dziecko z inhalacji jest to, czy będzie ono w stanie wysiedzieć chwilę w miejscu czy przy małej aktywności fizycznej. Poza tym dziecko może nieugięcie wyciągać ustnik z ust czy zdejmować maskę. Takich rzeczy nie przeskoczymy. Należałoby jednakże próbować oraz zachęcać dziecko do inhalacji.